CCC Polkowice - Stary kontynent wrĂłcił na parkiety

Stary kontynent wrócił na parkiety

Poniedziałek, 06 Styczeń 2014, 19:32:29

Stary kontynent wrĂłcił na parkietyKoszykarska Europa wrĂłciła do gry po przerwie świąteczno-noworocznej, więc czas na pierwszy w 2014 roku raport z poczynań zespołów, z ktĂłrymi CCC Polkowice rywalizuje w Eurolidze.  Galatasaray Stambuł ? ostatni mecz: 79:54 z Konak Belediyesi (dom, 4.01), bilans w lidze tureckiej: 14-1, bilans w Eurolidze: 5-1. Koszykarski rok 2014 wicemistrzynie Turcji rozpoczęły od łatwego zwycięstwa nad jednym ze słabszych zespołów w lidze. W spotkaniu z Konak Belediyesi z powodu grypy nie zagrała Alba Torrens, ale Hiszpankę godnie zastąpiły Shavonte Zellous (16 punktĂłw), Sebnem Kimyacioglu (13), Nevriye Yilmaz (12) i Kelsey Bone (10). USK Praga ? ostatni mecz: 90:43 ze Strakonicami (dom, 5.01), bilans w lidze czeskiej: 21-0, bilans w Eurolidze: 5-1. USK z łatwością pokonało Strakonice, mimo Ĺźe Natalia Hejkova miała dodyspozycji w tym spotkaniu zaledwie osiem zawodniczek. Nieobecne byłyAmerykanka Layshia Clarendon i Michaela Stejskalova. 22 punkty i 7 zbiĂłrek zanotowała amerykańska środkowa Kia Vaughn, a 18 punktĂłw i 10 zbiĂłrek miała inna wysoka zawodniczka, Ilona Burgrova. W składzie mistrzyń Czech w minionym tygodniu zaszła jedna zmiana. Z przyczyn rodzinnych z zespołem poĹźegnała się Belgijka Evelien Callens, a w jej miejsce pozyskano 20-letnią Anę Pocek (dawniej Turcinovic), reprezentantkę CzarnogĂłry.   WBC Nowy Zagrzeb ? ostatni mecz: 63:88 z Good Angels Koszyce (wyjazd, 4.01) bilans w lidze chorwackiej: 10-0, bilans w Lidze Środkowoeuropejskiej: 10-5, bilans w Eurolidze: 1-5. Na pozytywne efekty wymiany połowy składu działacze w Zagrzebiu chyba muszą jeszcze trochę poczekać. W pierwszym tegorocznym spotkaniu mistrzynie Chorwacji zagrały w Koszycach z Good Angels i przegrały aĹź 63:88. SpośrĂłd nowych zawodniczek najlepiej zaprezentowały się Jelena Ivezic (17 punktĂłw) i Elina Babkina (11 punktĂłw). Przyjezdne popełniły w tym meczu aĹź 29 strat. Spartak Moskwa Widnoje Region ? ostatni mecz: 81:72 z Dynamem GUVD Nowosybirsk (dom, 5.01), bilans w lidze rosyjskiej: 7-3, bilans w Eurolidze: 4-2. Spartak pokonał w ligowym meczu Dynamo GUVD Nowosybirsk dziewięcioma punktami, choć jeszcze po trzech kwartach zespół z podmoskiewskiego Widnoje wygrywał tylko jednym oczkiem (56:55). 19 punktĂłw i 11 zbiĂłrek zapisała na swym koncie rzucająca Evgenya Belyakova, a 18 punktĂłw i 8 zbiĂłrek zanotowała Sonja Petrovic. W Spartaku zadebiutowała pozyskana przed końcem 2013 roku Tijana Ajdukovic. Serbska środkowa uzbierała 6 punktĂłw i 7 zbiĂłrek.  Kibirkstis-VICI Wilno ? ostatni mecz: 93:40 z Jaunieji Talentai (dom, 3.01), bilans w lidze litewskiej: 14-1, bilans w Eurolidze: 2-4. Mistrzynie Litwy pierwszy tegoroczny mecz wygrały róşnicą ponad pięćdziesięciu punktĂłw. To jednak Ĺźadna niespodzianka, skoro przeciwnikiem był przedostatni zespół w lidze. Rozgrywająca Kibirsktis-VICI Ieva Krastina zanotowała w tym meczu 10 punktĂłw, 5 asyst i aĹź 10 przechwytĂłw. Pod względem zdobyczy punktowych najlepsza była Greta Sniokaite (15 ?oczek?). Perfumerias Avenida Salamanka ? bilans w lidze hiszpańskiej 9-2, bilans w Eurolidze: 3-3. W lidze hiszpańskiej przerwa świąteczno-noworoczna jeszcze trwa. Perfumerias Avenida Salamanka wrĂłci do gry 11 stycznia. Tego dnia zespół trenera Victora Lapeny rozegra wyjazdowy mecz w Burgos.